!! PŁUKANIE SIECI WODOCIĄGOWEJ !!

Przedsiębiorstwo Komunalne PEGIMEK Sp. z o.o. pragnie poinformować wszystkich mieszkańców Miasta Świdnik, że w dniu 21.06.2021 roku planowane jest rozpoczęcie robót polegających na hydrodynamicznym płukaniu sieci wodociągowej.

W związku z coraz częściej występującym zjawiskiem „brązowej wody” na terenie naszego miasta, PK Pegimek oraz Miasto Świdnik wyszło naprzeciw oczekiwaniom odbiorców i podjęto decyzję o przeprowadzeniu kompleksowego płukania sieci wodociągowej na terenie Świdnika.

Płukanie sieci realizować będzie firma „AQUACLEAR” z Nowej Soli we współpracy z PK PEGIMEK.

Prace potrwają do 10 grudnia 2021 r.

Płukanie będzie realizowane etapami. Mieszkańcy kolejnych obszarów na których będą miały być realizowane roboty będą odpowiednio wcześniej informowani.

Harmonogramy płukań będą dostępne na stronie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji PK PEGIMEK. Będziemy prowadzili również akcję informacyjną w terenie poprzez wywieszanie ogłoszeń w danych obszarach miasta.

Prace będą prowadzone w godzinach nocnych. W tym czasie możliwe będzie wystąpienie czasowej zmiany zabarwienia wody. Na bieżąco pracownicy laboratorium prowadzić będą badanie stanu jakości wody.

Za wszelkie niedogodności w tym okresie PK PEGIMEK z góry przeprasza i prosi o wyrozumiałość.

Płukanie sieci wodociągowej w znacznym stopniu poprawi jakość wody w kranach odbiorców na najbliższe lata.